Liepos 22d. Pirmadienis

Kas gali suaktyvinti snaudžiančius plaukų folikulus naujam augimui?

2015 Liepos 10d.
Peržiūrų skaičius: 16162

„Kasdien matydama savo retėjančius plaukus, nebegaliu žiūrėti į veidrodį. Pamačiusi šviečiantį viršugalvį,  kaskart apsipilu ašaromis. Kaip atrodysiu netekusi plaukų? Kas toliau – perukas? Prisiklausiau visokių patarimų, viską išbandžiau, tačiau niekas nepadeda. Gydytoja dermatologė išrašė vaistų, tačiau nežinau, ar ir jie nepadeda, ar aš pernelyg greitai noriu akivaizdaus rezultato?“


Tai Jurgitos mintys, verčiančios sunerimti ir delnais perbraukti savo plaukus. Ką daryti, jeigu buvusi vešli žvilgančių plaukų kupeta ima retėti ir blankti, o pro ją vis ryškiau boluoja pakaušis? Vyrams bent jau viešumoje tai sukelia šiek tiek mažiau problemų, mat, jie gali pasiteisinti, esą plikė - aktyvios vyriškųjų hormonų veiklos įrodymas. O ką daryti moterims? Mokslinių tyrimų duomenys liudija:  80 proc. vyrų ir 65 proc. moterų patiria nemalonumų dėl įvairių plikimo (alopecijos) formų.

Kodėl slenka plaukai?

Priežasčių, dėl ko plaukai silpnėja ir slenka, yra gana daug: dėl nepalankaus kai kurių lėtinių ligų gydymui vartojamų vaistų, metalų (ličio, jodo, geležies, aukso, aliuminio, arseno, boro, gyvsidabrio, talio, cinko) poveikio  plaukų folikulams, dėl chemoterapinio gydymo sergant onkolognėmis ligomis. Tai – priežastys, kurias nustatyti gana sudėtinga. Tačiau gali būti ir įprastesnių, kurios dažniau ištinka moteris. Alopecijos priežastimi gali tapti nėštumas, kai dėl estrogenų poveikio sutrinka plaukų folikulų pajėgumas, jų augimo ir ramybės ciklai, todėl plaukai nebegali augti kaip įprasta. Kartais tai gali būti nulemta staigaus estrogenų lygio sumažėjimo po gimdymo. Dėl to visi plaukų folikulai patiria ramybės ir iškritimo fazes. Be to, neretai pasikeičia ir pagimdžiusios moters mityba  - norėdama susigrąžinti formas, ji ima laikytis dietos, todėl organizme ima trūkti vitaminų bei mineralų. Tai paveikia ir plaukų sveikatą, jie ima silpnėti ir slinkti. Dar vienas plaukų retėjimo pretekstas - oralinių kontraceptikų, slopinančių natūralių hormonų gamybą, vartojimas. Nustojus juos vartoti, po kurio laiko organizmas vėl prisitaiko, nusistovi normalus hormonų gamybos ciklas, ir plaukai vėl ima augti.

Kodėl  plaukų retėjimą neretai pastebi moterys, besilaikančios dietų? Plaukų folikulų ląstelės – vienos aktyviausių mūsų organizme,  jos greitai dalijasi ir gamina eilę kitų produktų. Šis nepaprastas aktyvumas reikalauja didelių energijos resursų. Jeigu laikantis dietos pristinga maisto medžiagų, ima strigti ir plaukų ląstelių gamyba. Jų folikulai pereina į ramybės fazę, o vėliau iškrenta. Panašiai plaukai reaguoja ir į vitaminų (ypač svarbūs B grupės vitaminai bei biotinas) stoką. Plaukai silpnėja ir dėl geležies trūkumo sergant mažakraujyste, dėl cinko bei kai kurių kitų elementų, ypač vario, kuris atsakingas už geležies įsisavinimą, stokos, persirgus sunkiomis infekcinėmis ligomis, patyrus operaciją ir sunkių emocinių išgyvenimų. Tiesa, kad patyrę didelį skausmą, netektį, baimę žmonės pražyla...  Emocinis šokas, ilgalaikis stresas, įtampa, kaip ir bet koks nepalankus nervų sistemos procesas, neigiamai veikia ir plaukų augimą bei sveikatą.

Yra keletas plikimo tipų, verta pažymėti androgeninį, difuzinį (visame skalpo plote), židininį ir plikimą po chemoterapijos.

Išskirti reikėtų lėtinį (Telogen Effluvium) plaukų slinkimą, kuris dažniau pasireiškia moterims, jaunystėje turėjusioms labai tankius, storus plaukus. Ši problema tampa pastebima  po 40- mečio, plaukai slenka tam tikrais laikotarpiais, kurie gali užsitęsti net  iki 72  mėnesių. Plaukai ima slinkti staiga, jų iškrenta labai daug. Manoma jog taip atsitinka dėl neaiškaus, bet proporcingo jų augimo ciklų sutapimo. Plaukų šaknų stimuliavimas gali padėti sureguliuoti šiuos ciklus, taigi, ir sulėtinti Telogen Effluvium progresavimą arba net visiškai jį sustabdyti.

Grąžina ląstelėms gyvybines jėgas

Dar 19 a. pabaigoje buvo atrasti užkrūčio liaukos peptidai, ir stambios farmacijos kompanijos, tokios kaip E.Merc, Hoffman La Roche, ir kt. klinikose platino preparatus, pagamintus  jo pagrindu, tačiau tik 1961 metais Melburno universiteto profesorius A. Dž. Milleris imunologijos ir regeneracijos laboratorijoje atrado timuso peptidų ir jam priklausančių limfocitų imunines funkcijas. Po 1965 metų tais tyrimais susidomėjo stambiausios pasaulio farmacijos kompanijos. Tai liudija per 300 tūkst. mokslinių tyrimų apžvalgų. Vienok, po kurio laiko šiuos tyrimus užgožė brangių ir pelningų interferonų, interleukinų ir monokloninių antikūnų tyrimai. Timuso peptidai – tai, pasak prof. A. Goldšteino, „auksinės imuniteto molekulės, suteikiančios ląstelėms atsparumą ir gyvybingumą“.

Vokietijos Vita-Cos-Med Klett-Loch GmbH kompanija, patentuotų sveikatos priežiūros priemonių gamintoja, jau nuo 1976 metų pradėjo organinių ekstraktų tyrimus, turėdama tikslą pritaikyti juos kosmetikoje ir farmacijoje. Po penkerių metų nuodugnios klinikinės studijos patvirtino mažamolekulinio gyvūnų užkrūčio liaukos peptidų efektyvumą gydant tiek vyrų, tiek moterų plikimą. Per keletą metų buvo sukurtas ir pristatytas produktas nuo plaukų slinkimo, efektyviai veikiantis visų tipų alopeciją. 2001  metais kompanija pristatė sintetinį mažamolekulinį užkrūčio liaukos peptidą, 50 kartų efektyvesnį už biologinį. Sukurtas medicininis preparatas Thymuskin, kuriame esantis peptidas stabdo plaukų slinkimą, slopindamas pagrindinius enzimus, kurie kalti dėl plauko ląstelių žūties, ir skatindamas plaukų folikulų ląstelių augimą bei keratinoidų, kurie yra labai svarbūs plauko pagrindo susidarymui, gyvybingumą. Tyrimais patvirtinta, kad būtent šis poveikis yra labai svarbus užkertant kelią įvairios kilmės plaukų slinkimui.

Folikulų žadintojas

Įdomu tai, jog ir tarp gydytojų, ir tarp pacientų vis dar gyva nuomonė, kad gydyti gali tik vaistai. Lietuvoje tai yra naujas produktas, bet vis daugiau gydytojų dermatologų bei trichologų ( trichologija - plaukų ir galvos odos ligų mokslas) susipažįsta su Thymuskin priemonėmis, jų efektyvumą patvirtinančiais tyrimais ir klinikinėmis studijomis. Sintezuoti mažamolekuliniai užkrūčio liaukos peptidai - tarsi gyvybingumą žadinantis maistas plaukų folikulams šampūno ir gelio pavidalu. Būtent juose esantis veikliųjų medžiagų kompleksas stiprina plaukų šaknų ląsteles svarbiausiame – jų augimo - procese.  Peptidai, sakytume, pažadina snaudžiančius į ramybės fazę nugrimzdusių, nors dar gyvų, nepažeistų, folikulų ląsteles ir prikelia juos naujam gyvenimui. Dėl to netgi plikose galvos vietose ima vėl augti plaukai.

Klinikiniais tyrimais įrodytas šių priemonių efektyvumas: iki 95 proc. moterims ir 67 proc. vyrams. Thymuskin ne tik atstato bet ir apsaugo nuo sunykimo folikulo ląsteles, stimuliuoja limfocitų proliferaciją ir keratinocidų gyvybingumą, nes sėkmingai pereina odos barjerą ir pasiekia folikulus. Plaukų būklė pastebimai pagerėja jau po 8-12 savaičių, o plaukų šaknys aktyvuojamos vis naujam augimo procesui. Svarbiausias sėkmės kriterijus yra nuoseklus ir reguliarus šios medicininės priemonės vartojimas.

Produkto efektyvumą ir saugumą liudija 13 klinikinių tyrimų, atliktų žymiausiose ir patikimiausiose Europos universitetinėse ligoninėse ir dermatologijos klinikose: Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje.

Thymuskin produktai parduodami 42 pasaulio šalyse, yra išleistos 45 mokslinės publikacijos. Jau pusantrų metų jie prieinami ir Lietuvos gyventojams.

Gamintojas:
Vita-Cos-Med Klett-Loch GmbH
Röntgenstr. 11
D-67304 Eisenberg
Email: info@thymuskin.de

Platintojas:
UAB „UCB1“
Kęstučio 38 Kaunas
LT-44310, Lietuva
Email: info@ucb1.lt

Thymuskin pardavimo vietos:

UAB “Efarmos vaistinė Kalvarijų g.168, Vilnius
UAB “Universiteto” vaistinė Universiteto g.2/Domininkonų g.18 Vilnius
UAB “Operos” vaistinė A.Vienuolio g.6-21, Vilnius
SALON + PLC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas
LSMU vaistinės filialas Nr. 07, Eivenių g. 2, Kaunas (Kauno Universitetinės Klinikos)
UAB „Mezoderma“. Basanavičiaus al. 5, Kaunas


Itin ekologiška, natūrali veido priežiūros kosmetikos linija – Vandenyno stebuklas!

Itin ekologiška, natūrali veido priežiūros kosmetikos linija – Vandenyno stebuklas!

Neseniai Cosmoprof Baltic, oficialus profesionalios kosmetikos Casmara atstovas Lietuvoje, pristatė naujausios kartos, itin ekologišką, natūralią veido priežiūros kosmetikos liniją – Vandenyno stebuklas. Apie naująją liniją ir jos ypatumus...


KOKIOS SPALVOS NAGŲ LAKAS DREBINS PASAULĮ ŠĮ RUDENĮ IR ŽIEMĄ?

KOKIOS SPALVOS NAGŲ LAKAS DREBINS PASAULĮ ŠĮ RUDENĮ IR ŽIEMĄ?

Dabar tinkamiausias metas sužinoti, kokios spalvos nagų lakas bus ant bangos šį 2015–2016 m. rudenį ir žiemą. Tad pasidomėkime, kokias nagų lakų spalvas grožio pasaulio korifėjai liaupsina artėjantį šaltąjį sezoną.


Apie jautrios odos priežiūrą

Apie jautrios odos priežiūrą

Net 50% kosmetikos produktų pirkėjų identifikuoja savo odą kaip jautrią. Ir tai visiškai nestebina, nes gyvename aktyvų gyvenimą, o stresas – neišvengiama jo dalis. Nuolatinė įtampa, nerimas atsispindi ir mūsų veido odoje. Oda pasidaro...


KOSMETIKA KELIAUJANT: MINIMALIZMAS ODOS PRIEŽIŪROJE

KOSMETIKA KELIAUJANT: MINIMALIZMAS ODOS PRIEŽIŪROJE

Kelionėje išlaikyti žavesį bei būti viskam pasiruošus reikalauja pastangų, tačiau ribota lagamino talpa apriboja buteliukų skaičių. Nesvarbu, ar ruošiatės ilgai lauktoms atostogoms užsienyje, ar savaitgaliui kaime – susikrauti grožio...


Patarimai vasarai: kaip tinkamai prižiūrėti ir atgaivinti veido odą?

Patarimai vasarai: kaip tinkamai prižiūrėti ir atgaivinti veido odą?

Vasarą norime atrodyti dar gražesni! Švytinti, graži, lygi ir švelni oda yra jaunystės sinonimas. Kiekvienai odos problemai reikia parinkti tinkamą gydymo metodiką. Bėgant laikui oda sensta, tampa ne tokia stangri ir graži. Lazeri, šviesos...


Kaip kovoti su raukšlėmis?

Kaip kovoti su raukšlėmis?

Veidas – mūsų sielos atspindys. Ne veltui yra atsiradęs veidotyros moklas, mat yra teigiama, kad iš veido bruožų galima labai daug pasakyti apie patį žmogų, jo charakterį, būdą, elgesio manieras. Akivaizdu, kad senstant mūsų veido oda...


Aromatų dvelksmas iš Provanso...

Aromatų dvelksmas iš Provanso...

Mes vartome gražiausius namų interjero žurnalus, nuotraukos gražesnės viena už kitą. Tačiau nei viena fotografija nepapasakos aromato, kuris tvyro kiekvieno iš mūsų namuose, neatskleis paslapties, kaip kvapas keičia erdvę ir interjerą. Aštrus...


Kraujagyslinių darinių gydymas VBeam 2 Perfecta pulsiniu dažų lazeriu

Kraujagyslinių darinių gydymas VBeam 2 Perfecta pulsiniu dažų lazeriu

VBeam 2 Perfecta yra penktoji kompanijos Candela kraujagyslinių lazerių karta (V- Vascular Beam, angl. kraujagyslių spindulys), specialiai sukurta kraujagyslinių darinių šalinimui ir lyderiaujanti tarp impulsinių dažų lazerių pasauliniu mastu....


Niam niam – leiskite odai pasigardžiuoti. Pristatome Logona kremus su vitaminais!

Niam niam – leiskite odai pasigardžiuoti. Pristatome Logona kremus su vitaminais!

Turgus šurmuliuoja... Dabar nuostabus metas jį aplankyti. Prekystaliai nukrauti šviežiomis daržo gėrybėmis: traškios oranžinės morkos, žalumynų kalnai, sultingos braškės – kiek vitaminų organizmui, atsigaunančiam po žvarbių dienų!...


Paprastas būdas kaip išvengti peršalimo

Paprastas būdas kaip išvengti peršalimo

Kuo toliau, tuo labiau gyvenimo ritmas greitėja, o mums visiems reikia spėti prisitaikyti prie tokio jo tempo. Kiekvieną dieną susiduriame su naujais iššūkiais, skubame viską atlikti laiku ir nieko nepamiršti. Tad dažnai nesurandame laiko...


Sensacinga naujiena Lietuvoje! 20 hialurono rūgšties  injekcijų koncentracija viename NOVEXPERT serumo buteliuke!

Sensacinga naujiena Lietuvoje! 20 hialurono rūgšties injekcijų koncentracija viename NOVEXPERT serumo buteliuke!

Vidutiniškai tiek kosmetikos gaus jūsų oda per visą savo gyvenimą ir bus, panašiai kaip maistas, jūsų organizmo įsisavinta. Tai ar nesvarbu žinoti, kokią kosmetiką jūs vartojate, koks gamintojas ją pagamino ir kaip ji paveiks jūsų sveikatą. Todėl,...


Dabar atsikratyti celiulito yra daug paprasčiau nei bet kada anksčiau!

Dabar atsikratyti celiulito yra daug paprasčiau nei bet kada anksčiau!

Rodos, kad šį pavasarį labai staigiai iš striukių ir paltų persirengsime į vos kūną dengiančius drabužius! Ir tai nėra gera naujiena toms, kurios neskuba numesti svorio arba padailinti savo kūno formų... Pasakysite, kad neturite pinigų abonementui...


Plius dydis - ne kliūtis atrodyti puikiai

Plius dydis - ne kliūtis atrodyti puikiai

Kiekviena moteris ypatinga – kad ir kokia ji būtų: žema, aukšta, liekna ar apkūni. Norint būti stilingai, nereikia lygiuotis į visuomenėje nusistovėjusius standartus, tereikia norėti ir sugebėti atskleisti savo grožį. Viena svarbiausių...


Grupės MANGO vokalistės, Rimos Malašičevės, grožio paslaptis

Grupės MANGO vokalistės, Rimos Malašičevės, grožio paslaptis

Po 7 metų į sceną grįžusi garsios grupės MANGO vokalistė, Rima Malašičevė, tiesiog švyti grožiu. Kur slypi jos grožio paslaptis? Rima pasakojo, kad pagrindinis jos grožio receptas – tai Casmara kosmetinių priemonių naudojimas namuose, bei...


Jūros dovanos grožiui

Jūros dovanos grožiui

Ar žinote, kokie jūros mineralai nepaprastai naudingi jūsų odai? Ir kad skirtingiems odos sluoksniams reikalingi vis kitokie mineralai? Štai epidermis mielai "suvalgo" cinką, varį, natrį, chlorą, kalį, kalcį. Derma nekantraudama...


Marrakesh natūrali plaukų priežiūros kosmetika!

Marrakesh natūrali plaukų priežiūros kosmetika! (1)

Marrakesh – aukščiausios kokybės, profesionali, grožio salonams ir ne tik, skirta plaukų priežiūros linija, kurią gamina kompanija Earthly Body. Earthly Body –gerbiamas šeimos verslas, kuris nuo 1994-ųjų metų kuria kokybiškus,...


Nori sulieknėti? Nusijuok!

Nori sulieknėti? Nusijuok!

JAV mokslininkai įrodė, jog intensyvus juokas net 20 proc. pagreitina medžiagų apykaitą. Tyrėjai surinko mėgstančių pasijuokti savanorių grupę. Juos kasdien kelioms valandoms kviesdavo į salę, kurioje demonstruodavo komedijas. Toje patalpoje buvo...


Nepasiduokite alergijai su JĀSÖN Gluten Free kosmetikos serija

Nepasiduokite alergijai su JĀSÖN Gluten Free kosmetikos serija

„Iš to ir suprato, kad ji tikra karalaitė, ji pajuto žirnį per dvidešimt čiužinių ir dvidešimt patalų, ant vienas kito sukrautų. Tokio jautrumo tegalėjo būti viena karalaitė!" H.K.Andersenas „Karalaitė ant žirnio" Siaubingas...


Nuospaudos kaip gydyti

Nuospaudos kaip gydyti

Pakeitę avalynę ir įsispraudę kojas į dailesnius batelius, dažnai pajuntame pėdoje susidariusias nuospaudas. Nuospaudų gali atsirasti ne tik pėdose, bet ir rankų delnuose, jų ypač padaugėja prasidėjus daržų sezonui. Joms naikinti liaudies medicina...


Vitella U Nutrilotio ir sausa oda

Vitella U Nutrilotio ir sausa oda

Atopinis dermatitas itin dažna lėtinė uždegiminė odos liga, kuria labiausiai serga vaikai. Vienas iš pagrindinių ligos požymių – odos barjero sutrikimas, kuris atsiranda pakitus epidermio lipidų (keramidų) struktūrai. Dėl to sutrinka odos...


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9